Вже традиційно для себе ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” з 1 по 12 серпня на Сумщині, поблизу кордону з Росією, провела молодіжний вишкільний табір “Відвага 2011 ім. І. Гавдиди”.

Метою табору був фізичний та ідеологічний вишкіл молоді. Для її ефективного досягнення програма поєднувала в собі як фізичне так й інтелектуальне навантаження та складалася з чотирьох блоків, а саме:
- таборовий, який включав в себе лекції та практикуми з табірництва, мандрівництва, виживання в природі, орієнтування на місцевості та ін.
- громадська дія, де учасники мали змогу подискутувати про засади опору режиму, дізнатися як правильно поводитись на акціях та при затриманні міліцією та як ефективно використовувати соціальні мережі в роботі громадського активіста;

Практична частина складалася з туристичних та спортивних змагань (регбі, волейбол, кікбоксінг), водних ігор, теренової гри, змагань з туристичної техніки, смуги перешкод та вимаршу довжиною понад 60 км з елементами квесту.

Проте це не стало перепоною для успішного завершення молодим націоналістам їх табору. 12 серпня, після урочистого закриття і нагородження найкращих учасників цінними подарунками від Проводу табору та партнера заходу - мистецької агенції “Наш Формат” молодь роз’їхалась по домівкам, щоб рівно через рік знову зібратися в таборі “Відвага ім. І. Гавдиди”.
Історична довідка:
«Лисоня» ім.Івана Гавдиди». Така була попередня назва табору «Відвага». Протягом усіх цих років переважна більшість найдієвіших молодих патріотів мала змогу пройти вишкіл на цьому таборі. У середовищі патріотичної молоді ці слова – не порожній звук: хоч раз, а доводилося комусь з молодого покоління побувати на цьому таборі або, принаймні, послухати враження своїх товаришів, чи просто прочитати у пресі чи побачити по ТБ. «Батьком» «Лисоні» по праву вважається Іван Михайлович Гавдида. Проведення табору – його задум. І кожна наступна "Лисоня" була неповторною. Табір проводився щоліта в Бережанському районі Тернопільської області неподалік легендарної гори Лисоня, історія якої написана кров'ю Українських Січових Стрільців.

Саме 2003 р. на таборі було впроваджено найдієвіші і сучасні методи виховання волі і характеру. Бо саме ці чинники, на думку організаторів, є базовими у вихованні молодого українця – патріота і націоналіста. Того року зголосилося 186 осіб, зараховано до табору 147, пройшли всю програму і випробування – 92 таборовики.
У 2007 році «Лисоня» останній раз проводилася на Бережанщині: МНК прийняло рішення віддати її під опіку місцевій райдержадміністрації, що організовувала альтернативний табір для дітей шкільного віку. Того ж року Центральний Провід МНК прийняв рішення перенести вишкіл на Сумщину. Пам’ятаючи про риси, якими, за Дмитром Донцовим, має бути наділена українська еліта - мудрість, шляхетність, відвага – табір було вирішено назвати «Відвага».
У 2008 році табір МНК вперше був підтриманий на державному рівні – відбувся за спільної участі Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту та ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес". Хоча вишкільний табір «Відвага» проводився вперше, але він став послідовником легендарного табору «Лисоня», що нараховує десятирічну історію, і поєднав у собі найкращі здобутки багатьох поколінь таборовиків.
В 2009 році вшановуючи славні традиції перемог наших предків-козаків, МНК вирішив не тільки приурочити свій табір до ювілею Конотопської битви, але й надати йому назву «Відвага-Конотоп - 2009». А вже в 2010 році табір “Відвага” відбувався так само на Сумщині, але на межі Сумського і Краснопільського районів, поблизу кордону з Росією.